ENG DE RUS

Magnetic Radius Gauge

Radius gauge, dzięki zastosowanym magnesom, ''przykleja'' się do łyżwy, co sprawia, że pomiar jest stabilny oraz dokładniejszy. Układem wskazującym jest precyzyjny czujnik renomowanej szwedzkiej firmy LIMIT, dodatkowo posiadający podziałkę promieniową R[m]. Konstrukcja i pasek antypoślizgowy sprawiają, że urządzenie wygodnie i pewnie trzyma się w ręce. Wszystkie wałeczki, jak i końcówka pomiarowa, wykonane są z węglików spiekanych.

Urządzenie do wyginania łyżew

Urządzenie do wyginania łyżew dzięki dodatkowej rolce ustalającej łyżwę charakteryzuje się precyzyjnym wyginaniem łyżew. Zróżnicowana wielkość rolek sprawia, że naciski powierzchniowe z obu stron łyżwy są wyrównane. Górną rolkę można precyzyjnie opuszczać, także przy włożonej łyżwie, co znacznie ułatwia proces wyginania. Dwie dolne rolki są napędzane ręcznie. Wszystkie zastosowane rolki pokryte są chromem technicznym. Stabilne zamocowanie do stołu oraz profesjonalne wykonanie sprawiają, że wyginanie łyżew przebiega sprawnie i dokładnie. Aluminiowa, zwarta konstrukcja daje natomiast możliwość łatwego przechowywania i przewozu urządzenia.

Carbon Quick Tips

Karbonowe ochraniacze palców firmy Carbotechnix charakteryzują się dużą wytrzymałością i sztywnością. Idealnie pasują do każdych rękawic, a niezwykła dbałość i estetyka wykonania zadowolą każdego zawodnika.

Carbon Victum

Victum to pierwszy model firmy Carbotechnix z serii łyżew do długiego toru. Stalowa bądź aluminiowa rura nośna została zastąpiona karbonową. Dzięki temu łyżwa uzyskała znacznie niższy ciężar. W zdecydowany sposób wpłynęło to także na poprawę sprężystości.

Wyposażona w aluminiową klapę i płozę ze stali Bi-metalicznej o grubości 1,1mm i twardości 64 Hrc stanowi idealny zestaw dla najbardziej wymagających łyżwiarzy.

Łyżwy Victum są efektem dwuletniej współpracy firmy Carbotechnix z firmą Stan-Skate. Aktywny udział w powstaniu modelu Victum brał udział trener AZS Zakopane Eligiusz Grabowski, którego cenne uwagi zostały uwzględnione. Łyżwy były także testowane w praktyce m.in. przez Ivana Skobreva, który pozytywnie wypowiedział się o prototypie.

Wymiana szyn i wykonywanie kopiału

Oferujemy również usługi wymiany szyn w łyżwach oraz na zamówienie wykonujemy kopiały do wyprowadzania łuków w łyżwach. Wszystkie nasze produkty wykonywane są z największą dokładnością na nowoczesnych maszynach numerycznych cnc.